Ekipa Stoke Citya danas je u okviru posljednjeg kola ovosezonskog Premiershipa ostvarila uvjerljivu pobjedu nad Liverpoolom rezultatom 6:1.

Domaći tim je u rasponu od 22. pa do 45. minute postigao pet golova za vodstvo na poluvremenu od 5:0. U nastavku je Gerrard postigao svoj posljednji gol u dresu Liverpoola za smanjenje rezultata, da bi Crouch postavio konačnih 6:1 za Stoke.

Legenda Liverpoola Steven Gerrard odigrao je svoju posljednju utakmicu u dresu Liverpoola, a prema trenutnoj situaciji ovo je bila posljednja utakmica našeg golmana Asmira Begovića u dresu Stoke Citya.

U posljednjih nekoliko dana priče o odlasku Begovića iz Stoke Citya su sve veće, a i sam Begović je kazao kako želi preći u klub koji igra u Ligi prvaka.

Everton – Tottenham 0:1

Dodajmo to i da je naš reprezentativac Muhamed Bešić u timu Evertona odigrao drugo poluvrijeme.

Ekipa Evertona je na domaćem terenu poražena od Tottenhama rezultatom 0:1.

Man. City – Southampton 2:0

Kapiten bh. nacionalnog tima Edin Džeko nije ulazio u igru u pobjedi Citya nad Southamptonom rezultatom 2:0.

Momčad Citya je sezonu završila na drugom mjestu. Begovićev Stoke kao deveta najbolja momčad u Engleskoj, dok je Bešić sa Evertonom sezonu u Premiershipu završio na 11. mjestu.