Konyaspor došao do prvog trofeja u historiji

Fudbaleri Konyaspora osvojili su Kup Turske nakon što su u finalu poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Istanbul sa 4:1.

Regularnih 90 minuta igre završeno je bez golova, a kako ni u produžecima nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju penala.

Konya je na kraju bila uspješnija sa 4:1 i osvojila prvi trofej u svojoj historiji.

Bh. reprezentativac Riad Bajić pogodio je drugi jedanaesterac za Konyaspor.

Bajić i Hadžiahmetović su igrali svih 120 minuta za Konyu, dok je Deni Milošević zamijenjen u 106. minuti.

S druge strane, Edin Višća je proveo cijeli meč na terenu u timu Istanbula.

Spomenimo i da je nekadašnji golman reprezentacije BiH Fahrudin Omerović prvi saradnik trenera Konyaspora Aykuta Kocamana.