PAOK izborio finale Kupa Grčke

U užarenoj atmosferi stadiona “Toumba” u Solunu, fudbaleri PAOK-a su u revanš meču polufinala Kupa Grčke deklasirali Panathinaikos sa 4:0 i ukupnim rezultatom 4:2 (Panatahinaikos slavio s 2:0 u prvom duelu) izborili nastup u finalu.

PAOK je poveo golom Pelkasa u 14. minuti, da bi Matos u 47. minuti udvostručio prednost.

Shakov je u 74. minuti pogodio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Prijović sedam minuta prije kraja utakmice.

Naš reprezentativac Gojko Cimirot odigrao je kompletan susret za PAOK i ponovo pokazao zbog čega je trenutno ponajbolji igrač svoje ekipe.

Gojko je bio besprijekoran u defanzivnim zadacima, a gotovo je bio nepogriješiv u iznošenju lopte i  kreiranju napada PAOK-a, pa ga je komentator srbijanske ArenaSport pred sami kraj meča prozvao bh. Iniestom.

Večerašnji susret vjerovatno je bio i najbolji za Cimirota u dresu PAOK-a, koji će u finalu igrati protiv Ognjena Vranješa i njegovog AEK-a.