Dijamant protiv Albanije  traži svoj 50. gol u dresu BiH

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko (31) protiv Albanije ima priliku postići svoj 50. gol za Bosnu i Hercegovinu.

Džeko je do sada u 83 utakmice u državnom dresu zabio 49 golova.

Za A reprezentaciju debitovao je 2. juna 2007. godine protiv Turske na Koševu (3:2) i već u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zabio prvijenac – i to kakav – iz voleja.

Nakon toga zabijao je protiv još 24 različite države, istina, nikad Albaniji.

Uz stalni humanitarni rad i vrhunske svjetske rezultate već godinama je postao sigurno najpopularnijim sportistom i fudbalerom u modernoj historiji Bosne i Hercegovine.

Ilustracija: Reprezentacija.ba

Ranije je za U19 BiH igrao pet mečeva, nakon čega i pet mečeva za U21 BiH za koju je postigao jedan gol. Minute su ga dijelile da sa svojom U21 generacijom koju su činili još Ibišević, Pandža, Salihović, Vršajević i drugi ode na Europsko prvenstvo, no nisu imali sreće, ali ni sudijsku naklonost.

Kapitensku traku Bosne i Hercegovine nosi od septembra 2014. godine.