Večeras su odigrane prve utakmice osmine finala UEFA Europske lige gdje su uspješniji bili domaćini.

Timovi naših reprezentativaca Miralema Pjanića i Muhameda Bešića također mogu biti zadovoljni jer je Everton trijumfovao, dok je Roma izborila remi na gostovanju.

Everton je na svom terenu ostvario pobjedu nad Dinamom iz Kijeva rezultatom 2:1. Povela je ukrajinska momčad, ali su domaći iskoristili prednost domaćeg terena i do kraja utakmice preokrenuli rezultat.

Naš reprezentativac Muhamed Bešić je susret presjedio na klupi za rezerve i nije ulazio u igru.

Pjanićeva Roma ima razloga za zadovoljstvo jer se iz Firence vraća neporažena. Fiorentina je povela u 17. minuti utakmice golom Iličića, a Roma je poravnala na 1:1 u 77. minuti golom Keite.

Imala je Vučica iz Rima priliku da postigne gol sa bijele tačke, no Neto je odbranio penal Ljajiću.

Miralem Pjanić je utakmicu počeo sa klupe, ali je u igru ušao nakon 20-ak minuta igre kada je ušao umjesto povrijeđenog De Rossija.