U okviru 5. kola poljske Ekstraklase ekipa Wisla Krakow je na svom terenu ostvarila pobjedu rezultatom 3:1 nad timom Lechia Gdiansk, a Semir Štilić je postigao dva gola.

Gostujući tim je ipak prvi stigao do vodstva i to u 26. minuti preko Stojana Vranješa, našeg nekadašnjeg reprezetnativca BiH i brata Ognjena Vranješa.

U drugom poluvremenu ekipa Wisle je zaigrala dosta bolje u želji za preokretom. Već šest minuta nakon odmora poravnali su rezultat golom Sadloka, a u 56. minuti bh. internacionalac Semir Štilić je postigao gol za preokret i vodstvo Wisle.

Pred sami kraj desio se najljepši trenutak na utakmici. Semir Štilić je postigao prelijep gol iz slobodnog udarca i postavio konačnih 3:1.

Štilić je 26. godšnji veznjak koji je za našu A reprezentaciju upisao 8 nastupa. Nakon oproštaja Zvjezdana Misimovića i Senijada Ibričića, Štilić se svakako nalazi u konkurenciji igrača koji bi mogli dobiti poziv selektora A reprezentacije BiH Safeta Sušića.