Nakon sinoćnje pobjede Fenerbahcea nad Luganom i plasmana u treće pretkolo Lige Šampiona, pred medije stadio je Jose Mourinho, a u jednom dijelu obraćanja govorio je o Radetu Kruniću.

Rade Krunić je igrao od prve minute, ali je već na poluvremenu ostao u svlačionici. Mediji u Turskoj smatraju da nije igrao na nivou.

Ipak, Mourinho je branio našeg veznjaka.

“Krunić je na terenu bio kada je tim bio najlošiji. Na poluvremenu smo napravili taktičke izmjene. Neću suditi Kruniću indvidualno jer smo kao tim bili loši u prvom poluvremenu.

Lugano je igrao veoma dobro prvo poluvreijeme. U takvim situacijama trebate odati prizanje protivniku”, kazao Mourinho.

Fenerbahce je sa ukupnih 6:4 eliminisao Lugano. Džeko je postigao četiri gola na dva meča, a Fener će u trećem pretkolu igrati protiv Lillea.