Sarajevo je večeras na Koševu pred 26.756 gledalaca odigralo 0:0 protiv slovačke ekipe Spartak Trnava u prvom meču drugog pretkola kvalif. za Konf. ligu.

Momčad Sarajeva je dominirala u prvom poluvremenu.

Golman Trnave je dva puta odbranio udarce Guliashvillija, dva puta su igrači Trnave izbijali loptu sa gol linije, a Kyeremeh je pogodio stativu.

Gostujući igrači su u nekoliko navrata zaprijetili Rockovu, ali golman Sarajeva praktično nije imao posla u prvih 45 minuta igre.

Sarajevo je i u nastavku bilo mnogo bolje, agresivnije, stvaralo prilike, međutim rezultat je ostao 0:0.

Za Sarajevo su igrali: Rockov, Beganović, Soldo, Čelik, Jović, Duraković, Bubanja, Đorđević, Guliashvilli, Kyeremeh i Čataković.

Priliku u nastavku su dobili Mehmedović, Oliveira, Julardžija, Anđušić i Hamzić.

Revanš se igra 31. jula u Slovačkoj kada ćemo saznati putnika u narednu fazu.

Pobjednik ovog dvoboja će u trećem pretkolu igrati protiv poraženog iz dvomeča Wisla Krakow (Poljska) – Rapid Beč (Austrija).