Adin Ličina (17), talentovani igrač bh. porijekla, priključen je prvom timu njemačkog Bayerna, a danas je na debiju zabio dva gola te asistirao za tim iz Munchena.

Bayern je u prijatejskom meču deklasirao ekipu Rottach-Egern sa 14:1, a Ličina je prvi put zaigrao u startnoj postavi seniorskog tima.

Talentovani ofanzivac je u 23. i 25. minuti postigao golove za Bayern, a onda je u 32. minuti asistirao. Igru je napustio početkom drugog poluvremena.

Primarna pozicija mu je ofanzivni vezni, a može igrati i na obje krilne pozicije.

Trenutno je član U17 Njemačke za koju je odigrao devet susreta i postigao jedan gol.

Zvanično se vodi kao internacionalac Njemačke i Crne Gore, ali zbog svog porijekla može igrati i za BiH.

Ličina je protekle sezone igrao za U19 Bayern te zabio devet golova na 23 utakmice. Odigrao je i jedan meč za drugi tim Bayerna (četvrta liga) te postigao jedan pogodak.

Ove sezone je nastupio na jednom meču drugog tima Bayerna.