Edin Džeko (38) je odigrao fantastičnu utakmicu na startu nove sezone u dresu turskog Fenerbahcea i zabio tri gola.

Lugano je u prvom duelu drugog pretkola kvalif. za Ligu Šampiona poražen na svom terenu od Fenerbahcea rezultatom 3:4, a briljirao je kapiten naše fudbalske selekcije i turskog kluba.

Utakmica nije dobro počela za Fener jer je El Wafi u četvrtoj minuti doveo Lugano u prednost.

Ipak, Džeko je u 45. minuti iz penala izjednačio rezultat.

Već na samom startu drugog poluvremena Džeko je zabio golčinu i donio prednost Fenerbahceu.

Švicarski vicešampion do poravnanja stiže u 64. minuti preko Bislimija.

Ipak, večeras fenomenalno Džeko u 67. minuti matira golmana Lugana i kompletira hat-trick.

Kaidoglu je u 84. minuti postigao četvrti pogodak za Fenerbahce, a konačnih 3:4 postavlja Valenzuela u 94. minuti.

Džeko je teren napustio u 80. minuti.

Drugi bh. reprezentativac Rade Krunić (30) odigrao je cijeli meč za Fenerbahce.

Revnaš susret igra se 30. jula u Istanbulu. Pobjednik dvomeča Lugano – Fener u trećem pretkolu igra protiv francuskog Lillea.

Poraženi će svoj europski put nastaviti u trećem pretkolu kvalif. za Europa Ligu i igrat će protiv poraženog iz dvoboja Dynamo Kiev – Partizan.