Dynamo Kiev i beogradski Partizan su u poljskom Lublinu odigrali prvi meč drugog pretkola kvalif. za Ligu Šampiona, a ukrajinski tim je slavio sa 6:2.

Naš Nihad Mujakić (26) proveo je svih 90 minuta na terenu na poziciji stopera u timu Partizana.

Partizan je poveo u 22. minuti golom Saldanhe iz penala, ali je Dynamo do kraja poluvremena zabio tri gola i preokrenuo rezultat u svoj korist.

Shaparenko je u 40. minuti poravnao, zatim je Brazhko u 43. minuti zabio za 2:1, a Karavaev u prvoj minuti sudijske nadoknade postiže treći gol za Dynamo.

Igrala se 55. minuta kada je Kabaev po četvrti put matirao golmana gostiju iz Beograda.

Desetak minuta kasnije Saldanha zabija drugi pogodak za Partizan na večerašnjem dvoboju.

Ipak, Popov je u 83. minuti pogodio za 5:2, a konačnih 6:2 za Dynamo postavlja Pikhalyonok u 92. minuti.

Revanš duel na programu je 31. jula u Beogradu.

Pobjednik ovog duela će u trećem pretkolu igrati protiv škotskog Glasgow Rangersa.

Poražena momčad će u trećem pretkolu kvalif. za Europa Ligu odmjeriti snage sa poraženim iz dvoboja Lugano – Fenerbahce.