Ermedin Demirović (26) je prije nekoliko dana za 21 miliona eura iz Augsburga prešao u Stuttgart, a danas je debitovao za novi tim.

Demirović je zaigrao od prve minute za vicešampiona Njemačke u prijateljskom meču protiv Fortune iz Sittarrda (3:0), a u 17. minuti je asistirao za drugi gol svoje ekipe.

Naš napadač je nakon utakmice kazao da mu nije trebalo dugo da se privikne na nove saigrače.

Kao što ste vidjeli, nije mi trebalo dugo da se priviknem na novu ekipu. U odličnom sam timu i kada igram na svom nivou, postizat ću golove. Cilj mi je postići barem 15 golova kao prošle sezone“, riječi su Ermedina.

Stuttgart novi prijateljski susret igra 28. jula protiv japanske ekipe Kyoto.

Demirović i saigrači će do kraja priprema odigrati još prijateljske mečeve protiv Hiroshime te Athletica.

Stuttgart prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni igra 17. augusta u meču Superkupa Njemačke protiv šampiona Bayera.