HSV je u prijateljskoj utakmici pobijedio Lubeck rezultatom 5:2.

Denni Hadžikadunić (26), koji je jučer zabio gol za HSV u trijumfu nad ekipom Drochtersen/Assel od 5:1, je danas igrao od 64. minute.

Zanimljivo da je Lubeck u današnjem duelu imao prednost od dva gola nakon prvih 45 minuta. Pogađali su Bukusu u 28. i Wahl u 45. minuti.

Ipak, HSV je u nastavku preokrenuo rezultat i slavio sa ubjedljivih 5:2. Po jedan gol su dali Ramos (52. minuta) i Karabec (63. minuta), dok je tri pogotka zabio Dompe (67., 84. i 88. minuta).

HSV naredni pripremni meč igra 20. jula protiv Nantesa.

Dennis i saigrači prvi zvanični duel u novoj sezoni igraju 2. augusta u gostima protiv Kolna u okviru prvog kola 2. Bundeslige.

Bičakčić igrao u pobjedi Eintrachta

Eintracht Braunschweig našeg Ermina Bičakčića (34) pobijedio Lohne rezultatom 3:1.

Susret se igrao 60 minuta, a Ermin je odigrao kompletan meč za Eintracht.

Golove za Eintracht zabili su Tauer u 27., Philippe u 41. i Gomez u 54. minuti.