Španija je u prvom kolu grupe B savladala Hrvatsku sa 3:0.

U prvom poluvremenu je sve riješeno. Španci su izveli blitzkrieg i za samo 18 minuta postigli tri gola.

Prvo je Morata pogodio u 29. minuti, potom na 2:0 povisuje Ruiz u 32. minuti, a u drugoj minuti nadoknade prvog dijela Carvajal postiže treći gol za Furiju.

U drugom poluvremeni nismo vidjeli golove. U 80. minuti je Petković promašio penal, potom u nastavku postigao gol koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Hrvatska: Livaković; Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol; Modrić, Brozović, Kovačić; Kramarić, Budimir, Majer.

Još su igrali: Perišić, Pašalić, Sučić, Petković.

Španija: Unai Simon; Carvajal, Le Normand, Nacho, Cucurella; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Yamal, Williams, Morata.

Još su igrali: Olmo, Oyarzabal, Merino, Torres, Zubimendi.

Lamine Yamal je igrao od prve minute sa svojih 16 godina i 338 dana i tako posato najmlađi starter u historiji Eura.

U narednom kolu Hrvatska igra protiv Albanije, dok će Španci odmjeriti snage sa Italijom.

Od 21:00 sati igra se meč Italija – Albanija.