Real Madrid je 15. put u svojoj historiji postao šampion Europe.

Tim iz Madrida je večeras u finalu Lige Šampiona u Londonu pobijedio Borussiju iz Dortmunda rezultatom 2:0 i osvojio titulu.

Ekipa Borussije je dominirala u prvom poluvremenu, imala nekoliko sjajnih šansi, ali nije uspjela zabiti gol.

Real je u nastavku zaigrao mnogo bolje, a u 73. minuti tim iz Madrida stiže do pogotka.

Kroos je centrirao iz kornera, a Carvajal matirao nemoćnog Kobela.

U narednih nekoliko minuta golman Kobel je imao nekoliko odličnih odbrana, da bi Vinicius u 83. minuti postavio konačnih 2:0.

Fulkrug je u 88. minuti zabio gol za Borussiju, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.