Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u susretu trećeg kola grupe B3 kvalifikacija za EURO 2025, pobijedila selekciju Malte u Ta’ Qali, rezultatom 1:0, javlja zvanična stranica FS BiH.

Od samog početka utakmice, naša reprezentacija je dominirala terenom. Prvu priliku imala je Emina Ekić već u trećoj minuti, kada je na centaršut Amele Kršo loše reagovala na drugoj stativi.

U 14. minuti, Minela Gačanica je šutirala tik pored gola. Najbolju šansu bh. tim je imao u 20. minuti, kada je Kršo odlično reagovala glavom na centaršut Gačanice, ali rezultat se nije promijenio. Jedinu priliku u prvom poluvremenu selekcija Malte imala je u osmoj minuti preko Bugeje nakon kornera.

Drugo poluvrijeme naše reprezentativke otvaraju s dvije sjajne šanse Minele Gačanice u razmaku od samo dvije minute.

Prvo, u 52. minuti promašuje gol s pet metra, a potom, u 54. minuti ne koristi lošu reakciju domaćeg golmana na drugoj stativi. Priliku da kazni promašaje naše selekcije imala je Maria Farrugia u 84. minuti, ali njen šut odlazi preko gola.

Konačno, u 88. minuti, Bosna i Hercegovina dolazi do zaslužene pobjede pogotkom Milene Nikolić, koja pogađa glavom sa pet metara na centaršut Amele Kršo s lijeve strane.

Zmajice će naredni meč u kvalifikacijama odigrati protiv istog protivnika u Zenici 4. juna u 16:00 sati.

Malta – Bosna i Hercegovina 0 : 1 (0:0)

Stadion: Centenary Stadium, Ta’ Qali

Sutkinja: Emily Heaslip (Engleska)

Gol: 0:1 Milena Nikolić (88’)

Žuti kartoni: Marija Aleksić, Emma Lipman, Kailey Willis

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Gloria Slišković, Marija Ana Milinković, Melisa Hasanbegović, Selma Kapetanović, Dajana Spasojević, Marija Aleksić, Emina Ekić (89. Sofija Krajšumović), Amela Kršo (90Andrea Čule), Minela Gačanica (68. Alma Krajnić), Milena Nikolić. Selektor Selver Hodžić

Malta: Patricia Ebejer, Charlene Zammit, Stefania Farrugia, Emma Lipman, Ann-Marie Said, Shona Zammit, Brenda Brog, Rachel Cuschierl (85. Nicole Sciberras), Maria Farrugia, Jade Flask (62. Kailey Willis), Haley Bugeja (90, Dorianne Theuma). Selektor Manuela Tesse