Trabzonspor je u duelu posljednjeg kola turske Superlige savladao Ankaragucu sa 4:2.

Bivši bh. reprezentativac Edin Višća (34) na teren je ušao u 61. minuti u timu Trabzona, a dvije minute kasnije je zabio gol.

Višća je ove sezone zabio osam golova u svim takmičenjima te dodao 17 asistencija.

Trostruki strijelac za Trabzon protiv Ankare bio je Destan.

Golove za goste postigli su Chatzigiovanis i Sowe. Asistent kod gola Sowea bio je naš Nihad Mujakić (26).

Mujakić je na terenu proveo svih 90 minuta, a Riad Bajić (29) je igrao od 88. minute.

Trabzon je sezonu završio na trećem mjestu sa 67 bodova i igrat će u kvalifikacijama za Europa Ligu.

Momčad Ankare je na kraju zauzela 17. poziciju sa 40 bodova i ispala u niži rang.

Hajradinoviću 90 minuta igre u pobjedi Kasimpase

Fudbaleri Kasimpase su slavili protiv Bešiktaša rezultatom 2:1.

Haris Hajradinović (30) je odigrao cijeli susret za Kasimpasu.

Hajradinović je ove sezone zabio pet pogodaka i asistirao 17 puta za svoju momčad.

Njegov tim je sezonu završio na petom mjestu sa 56 bodova, a isti broj bodova ima i šestoplasirani Bešiktaš.