Nordsjaelland i Midtjylland su odigrali fantastičan meč u okviru pretposljednjeg kola danske Superlige, a konačan rezultat glasio je 3:3.

Novi bh. reprezentativac Armin Gigović (22) igrao je od 72. minute za Midtjylland.

Našem veznjaku je ovo bio 35. nastup ove sezone u svim takmičenjima. Zabio je jedan pogodak te tri puta asistirao.

Ekipa Nordsjaellanda je povela u 11. minuti golom Osmana, da bi Nygren zabio dva gola u 16. i 36. minuti za prednost od visokih 3:0.

Ipak, gosti se nisu predavali i smanjili su rezultat u 38. minuti preko Franculina, a Sorensen u 45. minuti zabija za 3:2.

Zanimljivo da je Franculinho u 46. i 50. minuti dva puta zatresao mrežu golmana Nordsjaellanda, ali oba gola su poništena zbog ofsajda i to nakon intervencije VAR-a.

Konačnih 3:3 postavlja Ignason u 79. minuti utakmice.

Midtjylland se kolo prije kraja nalazi na drugom mjestu sa 62 boda, a isti broj bodova ima i prvoplasirani Brondby.

Brodby trenutno ima gol 58:32, a gol razlika Midtjyllanda je 58:40. Ako dva tima budu imala isti broj bodova, onda će gol razlika odlučiti o prvaku.

Fudbaleri Nordsjaellanda su četvrti sa 57 bodova.

U zadnjem kolu Midtjylland dočekuje Silkeborg, a Nordsjaelland gostuje Kopenhagenu.