Zurich je u okviru pretposljednjeg meča švicarske Superlige savladao Lugano rezultatom 2:1.

Novi bh. reprezentativac Nikola Katić (27) proveo je svih 90 minuta na terenu u timu Zuricha.

Bio je ovo 35. nastup našeg stopera ove sezone u ligi. Katić je zabio i četiri pogotka.

Strijelci u trijumfu Zuricha bili su Kamberi i Okita.

Gol za goste postigao je Cimignani.

Ekipa Zuricha je trenutno četvrta na tabeli sa 57 bodova, dok je Lugano drugoplasirani sa 65 bodova.

Zurich će u narednoj sezoni igrati kvalifikacije za Konf. ligu.

U zadnjem kolu Zurich gostuje St. Gallenu, a Lugano će igrati protiv Servettea.

Stevanović i Turkeš igrali od prve minute

Momčad Servettea je na svom terenu poražena od Young Boysa sa 0:1.

Bivši bh. reprezentativac Miroslav Stevanović (34) odigrao je cijelu utakmicu za Servette.

Stevanović je u tekućoj sezoni odigrao 45 utakmica, postigao pet golova i sedam puta asistirao.

Servette je treći na tabeli sa 61 bodom, dok su fudbaleri Young Boysa prvi sa 74 boda i osigurali su titulu.

Ekipa Servettea će u narednoj sezoni igrati kvalifikacije za Europa Ligu.

Spomenimo da je bh. napadač Aldin Turkeš (29) igrao do 46. minute u porazu Winterthura od St. Gallena (1:3).

Turkešu je ovo bio 35. nastup u sezoni. Zabio je 10 golova te jednom asistirao.

Winterhur je šesti na tabeli sa 49 bodova, a St. Gallen zauzima petu poziciju sa 57 bodova.