Borac je po treći put u historiji osvojio titulu u Premijer ligi BiH.

Banjalučani su danas u okviru 32. kola PL BiH savladali Igman iz Konjica sa 4:3 i kolo prije kraja osigurali naslov šampiona.

Igrala se 32. minuta kada je novi bh. reprezentativac David Vuković (20) matirao golmana Igmana.

Ipak, gosti iz Konjica su do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist golovima Mešinovića i Ramića.

Glavni sudija Aleksandar Njegomirović je u 48. minuti dosudio penal za Borac. Lukić je bio u duelu sa Dupovcem, a onda je napadač Borca pao bez ikakvog kontakta. Za Njegomirovića je to bio kazneni udarac, a siguran sa bijele tačke bio je Nišić.

Janketić je u 51. minuti ponovo doveo Igman u prednost, ali Hrelja u 53. minuti pogađa za 3:3.

Ramić je u 58. minuti postigao svoj drugi pogodak, a za Igman četvrti, međutim sudije su poništile gol zbog ofsajda. Na usporenom snimku se čini da je napadač Igmana bio u liniji sa zadnjim igračem Borca.

Desetak minuta nakon toga Krvžić postiže četvrti gol za Borac. Usporeni snimak je pokazao da je desni bek Borca definitivno bio u ofsajdu, ali je glavni arbitar priznao pogodak.

Momčad Borca nakon ove pobjede ima 78 bodova, a drugoplasirani Zrinjski ima nedostižnih pet bodova manje.

Fudbaleri Igmana su na 10. poziciji sa 33 boda i osigurali su opstanak u društvu najboljih.

Inače, ekipa Borca će predstavljati Bosnu i Hercegovinu u kvalifikacijama za Ligu Šampiona.

Izabranici Vinka Marinovića će igrati u prvom pretkolu kvalifikacija za Ligu Šampiona, a u narednim danima će biti poznato da li će imati status nosioca.