Mateo Sušić (33) je prošlog vikenda osvojio šampionat Kipra sa APOEL-om, a ubrzo je stigla i nagrada za našeg desnog beka.
APOEL je potvrdio da je sa Mateom produžio ugovor do 31. maja 2025. godine.
Sušić je u redove tima iz Nikozije stigao u julu 2022. godine iz rumunskog Cluja.
Ove sezone je odigrao ukupno 38 mečeva u svim takmičenjima te dva puta asistirao.
Osim titule sa APOEL-om, Mateo je osvojio još 13 trofeja u dosadašnjoj karijeri.
Četiri puta je bio šampion Moldavije sa Sheriffom, a istim klubom je osvojio tri Kupa te jedan Superkup.
Sa Clujom je tri puta podigao pehar prvaka Rumunije, osvojio i jedan Superkup, dok je sa mostarskim Zrinjskim osvojio titulu prvaka BiH.
Sušić je za A selekciju BiH nastupio 11 puta. Debitovao je 25. marta 2016. godine protiv Luksemburga, a zadnji put je igrao 23. septembra 2022. godine protiv Crne Gore.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino