Elvedina Muzaferija (24) ostvarila je još jedan sjajan rezultat u Svjetskom kupu.

Najbolja bh. skijašica je danas u superveleslalomu u švicarskoj Crans Montani zauzela 16. mjesto.

Iako je imala visok startni broj (46) i jako teške uvjete na stazi, Elvedina je odlično odvezla utrku i kroz cilj prošla sa vremenom 1:18.01.

Prvo mjesto u današnjem superveleslalomu zauzela je Stephanie Verner iz Austrije sa vremenom 1:16.52.

Druga je bila Federica Brignone iz Italije (1:16.56), a treća Marta Bassino iz Italije (1:16.67).

Inače, naša skijašica je danas osvojila 15 bodova i sada u ukupnom poretku Svjetskog kupa ima 102 boda.

Muzaferija se nalazi na 58. poziciji u Svjetskom kupu.

Elvedina je u spustu na 23. mjestu sa 69 bodova, dok je u superveleslalomu na 29. poziciji sa 33 osvojena boda.