Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija (24) ostvarila je rezultat karijere u Svjetskom kupu, a posebno je bilo lijepo slušati komentatore iz regiona koji su pratili njen nastup.

Nema sumnje, za našu skijašicu su navijali svi u regionu, posebno komentator iz Srbije koji je bio vidno razočaran time što nije uspjela osvojiti vrijeme potrebno da bude na podijumu.

Rođena Visočanka je danas u utrci spusta u švicarskoj Crans Montani osvojila fantastično četvrto mjesto. Naša skijašica je startala sa brojem 28, ali je fenomenalno skijala i utrku okončala sa vremenom 1:28.06.

To je ujedno i najbolji rezultat u historiji bh. skijanja.

Elvedina je nakon ove utrke na 61. mjestu u ukupnom poretku sa 87 bodova. U spustu se nalazi na 23. poziciji sa 69 osvojenih bodova.

Inače, Elvedina je jučer u prvoj utrci spusta u Crans Montani zauzela 18. poziciju. Naša najbolja skijašica će sutra u Crans Montani nastupiti u superveslalomu.