Pjanić ispravio grešku Zukanovića

“Vučica” iz Rima je večeras na gostovanju kod Empolija ostvarila svoju šestu uzastopnu ligašku pobjedu.

Ekipa Rome je povela sa 0:1 već u petoj minuti susreta preko El Shaarawya. Domaći tim je izjednačio na 1:1 nakon nespretne reakcije našeg reprezentativca Zukanovića koji je postigao autogol.

Ipak, situaciju za goste popravlja Pjanić u 27. minuti meča kada pogađa za novo vodstvo svoje ekipe.

U 74. minuti El Shaarawy svojim drugim golom na utakmici ovjerava pobjedu Rome i postavlja konačnih 1:3.

Kapiten naše reprezentacije Edin Džeko je zbog gripe ovaj meč počeo sa klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 79. minuti zamijenivši El Shaarawya.

Miralem Pjanić i Ervin Zukanović su odigrali svih 90 minuta.

Bivši mladi reprezentativac i potencijalni “A” reprezentativac BiH Rade Krunić se našao u početnoj postavi Empolija, a zamijenjen je u 51. minuti utakmice.

Roma se serijom pobjeda probila do trećeg mjesta na tabeli, a Pjanić je večerašnjim golom sustigao Salaha koji je do ove utakmice bio najbolji strijelac ove ekipe sa devet postignutih golova.