Selekcije Rumunije i BiH večeras od 20,45 sati u Bukureštu igraju utakmicu šestog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

Naš tim je prvi na tabeli sa 11 bodova, dok su Rumuni posljednji sa četiri osvojena boda.

Naš selektor Ivajlo Petev odabrao je sljedećih 11 igrača: Vasilj, Šerbečić, Kovačević, Milićević, Ćivić, Šarić, Cimirot, Gojak, Dedić, Prevljak, Demirović.

Priliku sa klupe čekat će Šehić, Pirić, Sušić, Kolašinac, Saničanin, Bešić, Danilović, Džeko, Prcić, Duljević, Kodro, Hotić.

Rumunija igra u 4-2-3-1: Radu, Bancu, Burca, Rus, Ratiu, Marin, Olaru, Man, Stanclu, Sorescu, Alibec.

Meč prenosi BHT1.

1’ Počela je utakmica!

6’ Susret je nakratko bio prekinut. Policija je reagovala zbog bacanja topovskih udara vjerovatno kao protesta domaćih navijača. I navijači BiH su imali mali problem, ali se brzo sve smirilo.

8’ Rumunija ima loptu više u nogama, ali bez konkretnih prilika.

9’ Domaći su tražili jedanaesterac, ali je glavni sudija domahnu rukom. U narednom napadu Olaru sa distance šutira preko gola.

11’ Prvi dobar napad naše reprezentacije. Dedić ubacuje, Šarić prihvata loptu, a defanzivac domaćih izbacuje u korner.

13’ Rumuni izvode dva brza kornera. Blagi pritisak domaćih.

17’ Sjajna šansa za BiH. Prevljak je izborio korner, a nakon ubačaja Gojaka, Kovačević glavom šutira malo preko gola.

19’ Opasan napad Rumunije. Marin šutira sa 16 metara, Kovačević dobro blokira u korner. Nakon kornera nije bilo opasnosti.

25’ Povrijeđenog Kovačevića mijenja Saničanin.

26’ Dobra šansa za Rumuniju. Iskosa snažno šutira Man, lopta ide pored našeg gola.

29’ Šerbečić glavom šutira pored gola domaćih.

33’ Zmajevi prijete! Šarić šutira, lopta je zakačila Demirovića, ali golman Rumunije sigurno hvata.

34’ Olaru iskosa šutira, Šerbečić izbacuje u korner.

37’ Rumuni vode sa 1:0. Strijelac gola je Man. Arbitri su prvobitno poništili gol zbog nedozvoljene pozicije, ali je VAR potvrdio pogodak. Golu Rumunije je prethodila greška Šarića na sredini terena.

39’ Alibec u sjajnoj šansi, zaobišao je i Vasilja, ali na gol liniji loptu izbacuje Saničanin.

43’ Zmajevi su u problemu. Rumuni ponovo prijete preko Mana, iskosa šutira preko gola.

45’ Nova velika šansa za Rumuniju. Sorescu usamljen pred našim golom šutira pored lijeve stative.

Kraj prvog poluvremena! Rumuni vode sa 1:0.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme!

46’ Danilović, Duljević mijenjaju Milićevića i Cimirota.

49’ Zmajevi drže loptu u svojim nogama, izveli su i jedan korner.

51’ Duljević iskosa sa distance šutira preko gola.

59’ Sjajne dvije šanse za BiH. Demirović prvo iz okreta snažno šutira, golman odbija u korner. Nakon kornera Saničanin šutira tik pored gola.

60’ Kolašinac mijenja Ćivića, a Demiroviću se ukazuje pomoć nakon što mu je “pukla” arkada.

70’ Džeko mijenja Šarića.

73’ Rumuni vode sa 2:0. Puskas je strijelac.

77’ GOOOOOLLLLLL! Džeko smanjuje prednost nakon asistencije Dedića.

80’ Rumuni vraćaju dva gola razlike. Iskosa je šutirao Bancu, Vasilj odbio do Ratiua koji sprema loptu u prazan gol.

83’ Puscas snažno šutira sa 18 metara, Vasilj brani.

86’ Rumuni stižu do četvrtog gola. Svoj drugi gol postiže Puscas.