BiH poražena od Estonije

Košarkaši BiH poraženi u prijateljskom susretu od Estonije

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, nakon jučerašnje pobjede nad Belgijom (74:68), poražena je danas na međunarodnom turniru u Estoniji od domaće selekcije, javlja zvanična stranica Košarkaškog saveza BiH.

Zmajevi su odlično otvorili utakmicu, na krilima Nurkića poveli sa 18:4 u šestoj minuti. Međutim, Estonci su polako topili razliku da bi na kraju prvog poluvremena naš nacionalni tim imao samo jedan poen prednosti (47:46).

U drugom poluvremenu domaći košarkaši su naštimali nišanske sprave i najviše zahvaljujući trojkama kreirali preokret, da bi treću četvrtinu dobili sa čak 33:12! Pred ulazak u zadnju dionicu Estonci su imali prednost od čak 20 poena razlike (79:59).

Do kraja susreta reprezentacija BiH tek je uspjela smanjiti rezultatsku distancu, meč je okončan trijumfom Estonije od 102:89.

Najefikasniji kod Zmajeva bili su Džanan Musa (21 poen) i Jusuf Nurkić (18), a Kotsar (21) kod domaćina.

Izabranici selektora Adisa Bećiragića sutra se vraćaju u Sarajevo, gdje nastavljaju pripreme.