Dinamo i Hajduk su večeras u Zagrebu odigrali najveći derbi Hrvatske u okviru posljednjeg 36. kola HNL-a, a domaći su slavili sa 3:1.

Momčad Dinama je prethodnog vikenda osigurala novu titulu šampiona Hrvatske, a večeras je povela golom Petkovića u 52. minuti.

Hajduk je uspio poravnati rezultat u 94. minuti preko Livaje, ali Dinamo je u nadoknadi zabio dva gola i stigao do trijumfa.

Prvo je u 10. minuti sudijske nadoknade Oršić pogodio za 2:1, da bi u 12. minuti nadoknade Baturina nakon asistencije našeg Luke Menala (25) postavio konačnih 3:1.

Menalo je igrao od 71. minute za Dinamo, dok je drugi bh. reprezentativac Amer Gojak (25) ušao na teren u 84. minuti.

Dinamo je sezonu okončao na prvom mjestu sa 79 bodova, a Hajduka je završio kao drugi sa sedam bodova manje.