Bosna i Hercegovina odigrala je dobar meč protiv Španije, ali u posljednjih minuta aktuelni prvak Europe pokazao je snagu i preokrenuo rezultat. Španci su na kraju slavili sa 24:28.

Jedan od najzaslužnijih za odličnih 50 minuta našeg tima bio je Benjamin Burić koji je sakupio deset odbrana.

Burić je proglašen za igrača utakmice, a Rukometni savez je s ponosom objavio ovu informaciju.

“Dame i gospodo igrač utakmice je Benjamin Burić, prva zvijezda bh. tima i ponajbolji golman svijeta!”, stoji na stranici Saveza.

Podsjetimo, naša reprezentacija je Europsko prvenstvo završila sa tri poraza, ali uz velike probleme sa izostancima. Zmajevi su čitav turnir odigrali bez ljevaka u ekipi.

Današnja predstava protiv Španije dala je optimizam selektoru Obrvanu i navijačima uoči predstojećih kvalifikacija.