Vladan Kovačević (23) odbranio je penal u svom debitantskom nastupu u poljskoj ligi.

Bivši golman Sarajeva je danas branio svih 90 minuta u gostujućem trijumfu njegovog Rakowa nad Piastom od 3:2 te odbranio penal u 70. minuti meča.

Momčad Piasta je povela u petoj minuti preko Chrapeka, da bi Wdowiak u 43. minuti zabio za 1:1.

Sokoloswski u 66. minuti donosi novu prednost domaćinu, a četiri minute kasnije dešava se spomenuta situacija kada Vladan brani penal.

U narednom napadu Rakow je poravnao na 2:2 preko Dlugosza, da bi pet minuta kasnije Ivi iz penala zabio za preokret i pobjedu gostiju.

Kovačeviću je ovo bio treći nastup u tekućoj sezoni, s obzirom da je branio u Superkupu protiv Legije (Rakow osvojio nakon penala) te u meču drugog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv litvanske Suduve.