Levante i Barcelona su večers u okviru 36. kola španske La Lige odigrali 3:3.

Barca je nakon prvog poluvremena vodila sa 0:2, a golove su dali Messi u 25. i Pique u 34. minuti.

Ipak, domaći su u 57. minuti preko Melera smanjili na 1:2, da bi Morales dvije minute kasnije poravnao na 2:2.

Dembele je u 64. minuti zabio gol i ponovo doveo Barcu u prednost, ali Leon sedam minuta prije kraja meča pogađa za konačnih 3:3.

Nizozemski trener Ronald Koeman ni večeras nije pružio šansu za igru našem Miralemu Pjaniću (30).

Pjanić je zadnji put u ligi igrao još 24. februara ove godine protiv Elchea, tačnije 77 dana je bez minute igre u La Ligi.

S obzirom da je Barca trenutno druga sa 76 bodova te ima bod manje (uz utakmicu više) od Atletica, male su šanse da će katalonski tim na kraju biti šampion.

Španski mediji posljednjih dana pišu da će Koeman najvjerovatnije dobiti otkaz, a na njegovo mjesto bi trebao doći Xavi Hernandez.