Fenerbahce je u derbi meču 14. kola turske Superlige ubjedljivo savladao Baskasehir sa 4:1, a Edin Višća (30) se oporavio nakon povrede i ponovo nastupio u timu Basaksehira.

Višća je igrao od 64. minute za Basaksehir, koji je poveo u današnjem duelu golom Tekdemira iz šeste minute.

Ipak, Fener je izjednačio u posljednjim trenucima prvog poluvremena preko Sangarea, da bi Tisserand u 60. minuti postigao gol i donio prednost Feneru od 2:1.

Do kraja susreta domaći su zabili još dva gola, a strijelci su bili Luis Gustavo u 84 . i Yandas u 89. minuti.

Dodajmo i da je Basaksehir meč završio sa dva igrača manje, jer su Rafael i Kahveci u drugom poluvremenu zaradili crvene kartone.

Ekipa Kasimpase naših Harisa Hajradinovića (26) i Armina Hodžić (26) izgubila je na svom terenu od Gaziantepa rezultatom 0:4.

Dvostruki strijelac za goste bio je Maxim, a po jedan gol su zabili Jefferson te Demir.

Hodžić je proveo svih 90 minuta na terenu, dok je Hajradinović zamijenjen u 74. minuti. U timu Gaziantepa od 81. minute igrao je Zvonimir Kožulj (27).