Selekcija Poljske je večeras u Wroclawu u susretu četvrtog kola grupe 1 UEFA A Lige nacija pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 3:0.

BiH je dobro otvorila utakmicu, bila bolja u prvih 10-ak minuta, ali je od 15. minute igrala sa igračem manje. Ahmedhodžić je nepropisno zaustavio Lewandowskog i čini se prestrogo zaradio crveni karton od strane engleskog sudije Craiga Pawsona.

Domaći su brojčanu prednost iskoristili i poveli u 41. minuti golom Lewandowskog.

Četiri minute kasnije Linetty je povisio na 2:0 i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Kapiten i najbolji igrač Poljaka Robert Lewandowski je u 52. minuti zabio svoj drugi, a za Poljsku treći gol u večerašnjem meču.

Do kraja duela nije bilo golova, pa je Poljska stigla do druge pobjede u grupi. Zmajevima je ovo bio drugi poraz u Ligi nacija i oba puta smo gubili upravo od Poljske.

Za BiH su igrali Šehić, Cipetić, Saničanin, Ahmedhodžić, Kolašinac, Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić, Višća, Krunić i Džeko. Priliku sa klupe su dobili Hadžikadunić, Gojak, Prevljak, Hajradinović i Milošević.