Malmo je u susretu 13. kola švedske lige savladao Helsingborg sa 4:1, a potencijalni bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić (21) postigao je svoj prvi gol za Malmo.

Domaći su poveli preko Bergeta iz penala u 25. minuti, ali desetak minuta kasnije van der Hurk iz novog penala pogađa za 1:1.

Ipak, Malmo je na pauzu otišao sa golom prednosti zahvaljujući Bronssonu, koji postiže gol u 45. minuti.

Ahmedhodžić je u 62. minuti povisio na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Thelin u 94. minuti.

Anel je odigrao kompletnu utakmicu za Malmo na poziciji stopera.

Pozudani defanzivac je ove sezone nastupio u svih 13 ligaških susreta te u pet utakmica Kupa Švedske.

Za Malmo je od 68. minute igrao i Adi Nalić (22) te zaradio žuti karton, dok Armin Gigović (18) proveo svih 90 minuta na terenu u momčadi Helsingborga.