Sjajan meč odigrale su večeras na Pecari momčadi Širokog Brijega i Željezničara u derbiju šestog kola Premijer lige BiH.

Rezultat je glasio 3:3, a dva gola pala su na samom otvaranju.

Enin je u 2. minuti pogodio za vodstvo domaćina, a izjednačenje gostima u 6. donio je Krpić.

Penal za Široki u 23. minuti, koji uspješno realizira Jović za novo vodstvo domaćina.

U 31. minuti je bilo 3:1, a strijelac je ovaj put bio Kvesić.

Krpić propušta veliku šansu u 44. minuti i ne uspijeva smanjiti rezultat.

To je pak pošlo za rukom rezervisti Veselinoviću, koji u 63. minuti zabija 3:2.

Zlomislić u 73. minuti odlično brani Krpiću, ali E. Zec samo minut kasnije postiže gol za 3:3, što je bio i konačni ishod meča.

Za Široki Brijeg Brijeg igrali su : Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin

Željezničar je nastupio u sastavu: Erić, Stevanović, Krpić, Ramović, Stanić, Alispahić, Zajmović, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović

Željezničar je poslije ovog remija drugoplasirani sa 12 bodova, dok je Široki Brijeg na devetom mjestu sa pet.