Odigrana prva dva meča u Ligi za opstanak

Danas su na programu bila dva meča prvog kola Lige za opstanak, u kojima nije bilo pobjednika.

Spektakularan meč odigrale su momčadi Mladosti DK i Čelika, u kojem je viđeno čak šest pogodaka (3:3).

Domaći tim je na poluvrijeme otišao s dva gola prednosti, nakon što su mrežu gostiju pogađali Kuzamnović (10’) i Brkić (41’).

Čelik u 49. minuti smanjuje preko Karića, koji pogađa s bijele tačke, da bi Brkić svojim drugim pogotkom u 76. minuti povisio na 3:1.

Kada se činilo da će Mladost doći do sigurne pobjede, na scenu stupaju Dilaver (84’) i Brković (90’), koji spašavaju važan bod svom timu.

Vitez i Metalleghe su istovremeno odigrali 1:1.

Kapetan u 45. minuti doveo domaće u vodstvo, a poravnao je Jakupović u 64. minuti.

Mladost DK trenutno zauzima osmu poziciju s 27 bodova, Vitez je deveti s 24, potom slijedi Metalleghe s 22, a na posljednja dva mjesta nalaze se Čelik s 14 i Olimpic s 11 bodova.

Prvi u Ligi za opstanak je Široki Brijeg s 28 osvojenih bodova.