Roma nakon preokreta do pobjede nad Genoom

Fudbaleri Rome večeras su ostvarili pobjedu nad domaćom ekipom Genoe (2:3) u okviru 36. kola Serie A čime su povećali svoje šanse za osvajanjem drugog mjesta i direktnog plasmana u Ligu Šampiona.

Početak utakmice donio je mnogo neizvjesnosti pa se mreža zatresla već u šestoj minuti kada je Salah doveo Romu u vodstvo od 0:1.

Domaći su izjednačili nekoliko minuta kasnije golom Tachtsidisa, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu Roma je imala veći posjed lopte i imala više prilika, te zasluženo došla do pobjede.

Igrao se 65. minut kada je Pavoletti matirao protivničkog golmana za potpuni preokret i vodstvo Genoe.

Legenda Rome Francesco Totti je u igru ušao u 59. minuti, a u 77. minuti postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca za poravnanje rezultata.

Džeko je u 87. minuti primio loptu u protivničkom šesnaestercu i asistirao El Shaarawyu koji postiže gol za preokret.

Kapiten naše reprezentacije Edin Džeko je u ovom meču u igru ušao u 66. minuti. Džeko je imao nekoliko prilika ali nije uspio postići gol.

Zukanović je priliku dobio u 88. minuti kada je zamijenio Salaha, dok je Pjanić bio van kadra zbog žutih kartona.

Bila je ovo odlična nogometna predstava u kojoj smo vidjeli pet golova uz dva preokreta.

Roma je ovom pobjedom, barem privremeno, stigla do drugog mjesta na tabeli sa bodom više od Napolija koji ima utakmicu manje.