Odličan početak mladog bh. reprezentativca u novom klubu

Mladi bh. reprezentativac Amar Rahmanović (21) prešao je u Maribor u decembru prošle godine iz Kopera, a danas je na svom debitantskom nastupu za Maribor postigao pogodak.

Ekipa Maribora  i mađarski ZTE odigrali su danas prijateljski susret koji je završen rezultatom 2:2.

Rahmanović je počeo utakmicu u prvoj postavi i već u drugoj minuti doveo Maribor u vodstvo od 1:0.

Tavares je u 18. minuti udvostručio prednost, da bi ZTE golovima Darua u 36. i 79. stigao do konačnih 2:2.

Amar Rahmanović je odigrao prvo poluvrijeme i opravdao povjerenje trenera Krunoslava Jurčić.a

Maribor će do kraja priprema igrati još osam prijateljskih mečeva, a 8. januara u Beleku će odmjeriti snage sa aktuelnim prvakom naše države ekipom FK Sarajevo.