Fudbaleri Rome su večeras gostovali kod Bologne u okviru 13. kola italijanske Serie A, a naši reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko postigli su golove za svoju ekipu.

Vremenski uslovi za igru nisu bili povoljni jer je kiša tokom utakmice kiša intenzivno padala, ali meč je završen bez prekida.

Domaći su poveli sa 1:0 golom Masine u 14. minuti meča. Minimalnom prednošću domaćih se otišlo na odmor, te Roma u prvom poluvremenu nije imala nekih konkretnih prilika.

U nastavku igre gosti iz Rima su zaigrali bolje i u 52. minuti golom Pjanića sa bijele tačke stigli do poravnanja.

Dvadeset minuta prije kraja susreta sudija je dosudio novi penal za Romu, a ovoga puta odgovornost je preuzeo Džeko i doveo svoj tim u vodstvo od 1:2.

Ipak, u 87. minuti bivši napadač Rome Mattia Destro je golom iz penala poravnao rezultat i postavio konačnih 2:2.

Naši reprezentativci Edin Džeko i Miralem Pjanić odigrali su po 90 minuta u utakmici protiv Bologne.