Fudbaleri Hoffenheima su danas u okviru 29. kola Bundeslige poraženi na domaćem terenu od Bayerna rezultatom 0:2.

Ekipa Bayerna iako oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca, je ostvarila pobjedu protiv momčadi Hoffenheima. Rode je u 38. minuti doveo “Bavarce” u vodstvo od 0:1, a u posljednjoj minuti utakmice Beck je poslao loptu u sopstvenu mrežu za konačnih 0:2.

U redovima Hoffenheima solidan nastup je upisao naš reprezentativac Ermin Bičakčić koji je odigrao svih 90 minuta, dok Sejad Salihović nije ulazio u igru.

Dodajmo i to da je Mario Vrančić odigrao svih 90 minuta u porazu Paderborna kod Borussije Dortmund. Poraz Freiburga od Mainza rezultatom 2:3 na klupi je presjedio bh. reprezentativac Mensur Mujdža.