U preostala dva meča naše kvalifikacione grupe za odlazak na Euro 2016. godine, selekcije Velsa i Belgije ostvarile su ubjedljive pobjede.

Izrael je na domaćem terenu doživio težak poraz od Velsa rezultatom 0:3.

Vels je poveo u sudijskoj nadoknati prvog poluvremena preko Ramseya, da bi Bale sjajnim golom iz slobodnog udarca udvostručio prednost u 50. minuti.

Samo minutu kasnije Tibi je dobio drugi žuti karton i Izraelci su do kraja meča igrali sa igračem manje.

Konačnih 0:3 za Vels postavio je drugim golom večeras fantastični Bale u 77. minuti.

Belgija je u Briselu deklasirala reprezentaciju Kipra sa 5:0.

Fellaini je doveo Belgiju u vodstvo u 21. minuti, a Benteke je deset minuta prije kraja prvog poluvremena postigao drugi gol za domaći tim.

Igrala se 66. minuta kada je Fellaini postigao svoj drugi gol na meču za 3:0.

Hazard je minutu kasnije povećao vodstvo na 4:0 za Belgijance, a konačnih 5:0 postavio je Batshuayi u 80. minuti.

Vels je nakon pet odigranih kola u grupi B prvoplasirani sa 11 bodova, slijedi Izrael sa devet, Belgija sa osam, Kipar je četvrti sa šest, naša selekcija ima pet dok je Andora posljednja bez osvojenog boda.

U utorak će selekcije Izrael i Belgije odigrati zaostali susret naše grupe.