Lazio s 3:1 slavio protiv Rome

U 168. rimskom derbiju, poznatijem kao “Derby della Capitale”, Lazio je slavio protiv Rome s 3:1 i time došao do prve ligaške pobjede u njihovim međusobnim okršajima još od novembra 2012. godine.

Lazio je do prednosti došao u 12. minuti, kada je nakon dodavanja Milinković-Savića odlično pogodio Keita.

Izjednačenje Romi iz nepostojećeg penala donosi De Rossi, nakon što je prethodno u šesnaestercu Lazija bez kontakta pao Strootman.

Za novo vodstvo Lazija pobrinuo se Basta u 50. minuti, a tačku na “i” postavio je Balde svojim drugim pogotkom u 85. minuti poslije asistencije našeg Senada Lulića.

I Lulić, kao i Džeko na drugoj strani, odigrao je kompletan meč za svoju momčad.

Znatno zapaženiji bio je Lulić, koji je pružio sjajnu partiju.

Džeko je imao dvije stopostotne šanse, ali mu je oba puta vrhunski odbranio Strakosha.

Roma je na kraju meč završila s igračem manje, nakon što je u 93. minuti isključen Rudiger.

S ovim porazom, Roma je ostala na minus devet u odnosu na vodeći Juventus, dok je Lazio prišao na četiri boda trećeplasiranom Napoliju.