U susretu prvog kola grupe 10 kvalifikacija za igrače do 17 godina za Europsko prvenstvo, reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Švicarsku rezultatom 1:0.

Pobjedonosni gol za naše momke protiv favorizirane Švicarske postigao je Mirza Mustafić u posljednjim trenucima susreta na asistenciju Demirovića. Zanimljivo jedan od najboljih igrača ove generacije u igru je ušao tek pet minuta prije kraja utakmice, no svojim golom poslao je jasnu poruku selektoru Sakibu Malkočeviću da zaslužuje znatno veću minutažu.

Za našu reprezentaciju igrali su: Jović, Hušić, Šerbečić, Gavrić, Bajić, Mustedanagić, Žerić, Stanić, Suljić, Behram i Demirović. Priliku u drugom poluvremenu dobili su Delić, Mujagić i Mustafić.

U drugom susretu naše grupe večeras se sastaju domaćin turnira Belgija i Azerbejdžan.

Naši kadeti naredni meč igraju u subotu protiv Belgije sa početkom u 15,30.

Podsjetimo, dvije prvoplasirane ekipe iz grupe izborit će plasman u narednu fazu.