Kolašinac i Bičakčić zaigrali od prve minute

Danas je u njemačkoj Bundesligi odigrano pet susreta 28. kola, na kojima su domaćini superiorni, slavivši čak četiri pobjede.

Najubjedljivi je bio Schalke bh. reprezentativca Seada Kolašinca (23), koji se vratio na teren nakon dva propuštena meča zbog povrede mišića.

Na Veltins Areni gostovao je Wolfsburg, koji je ispraćen s četiri pogotka u mreži (4:1).

Burgstaller (6’, 77’), Goretzka (23’) i Caligiuri (48’) bili su strijelci za tim iz Gelsenkirchena, kojem je današnja pobjeda bila ukupno deseta ove sezone.

Kolašinac je igrao do 71. minute, kada ga je zamijenio Coke.

Hoffenheimov veliki niz od sedam mečeva bez poraza prekinut je u Hamburgu, gdje je domaći HSV slavio s 2:1 golovima Hunta iz 25. i 75. minute.

Jedini gol za goste iz Sinsheima postigao je Kramarić s bijele tačke u 33. minuti, nakon što je prethodno penal izborio naš Ermin Bičakčić (27).

Bičakčić se našao u startnoj postavi svoje momčadi i igrao je do 78. minute.

Poslije 28 odigranih utakmica Hoffenheim je trećeplasirani s 51 bodom, dok je Schalke na 10. mjestu s 37.