Vršajevićev Hajduk je ostvario pobjedu u večrašnjem susretu 2. pretkola UEFA Europske lige protiv irskog Dundalka.

Momčad iz Splita je u Irskoj trijumfovala rezultatom 0:2 i time obezbijedila odličnu prednost uoči revanš susreta.

Naš reprezentativac Avdija Vršajević je odigrao svih 90 minuta u ovom susretu, dok Tino Sušić nije bio u konkurenciji za ovaj meč.

Kada su u pitanju nastupi naših klubova u 2. pretkolu Europske lige ostvarena su dva poraza i jedan remi.

Široki Brijeg je gostovao u Češkoj kod favorizovane Mlade Boleslav gdje je vodio sa 0:1, ali je na kraju poražen rezultatom 2:1.

Željezničar je u Skoplju odigrao susret bez golova protiv domaćeg Metalurga. Ekipa Sarajeva je na Koševu ugostila norveški Haugesund. Naš tim je bio favorit, dominirao tokom čitavog susreta, ali je momčad Haugesunda u 85. minuti iz svog prvog ozbiljnijeg pokušaja uspjela postići gol i time ostvariti pobjedu (0:1) uoči revanša.