Hodžić na pet posljednjih mečeva postigao deset pogodaka

Nogometaši Dinamo Zagreba stigli su do šeste uzastopne pobjede, ukupno 19. ove sezone, savladavši na Maksimiru Split u utakmici 24. kola s uvjerljivih 4:0.

Baš kao i prije deset dana u utakmici kupa, ponovo je glavni akter bio bh. reprezentativac Armin Hodžić (22).

Hodžić je tada postigao četiri pogotka, a danas je dva puta zatresao mrežu Splita.

Prvo je spektakularno pogodio za vodstvo svog tima u 12. minuti, da bi u 61. svojim drugim pogotkom povećao na 3:0.

Prethodno je u 35. minuti zabio Sammir, a konačnih 4:0 postavio je Ćorić u 71. minuti.

Hodžić je time nastavio sjajnu golgetersku seriju, zabivši peti meč zaredom. U tih pet posljednjih susreta postigao je ukupno deset pogodaka.

Sada je trenutno na brojci od 13 golova na 21 ovosezonskom nastupu.

Hodžić je igrao do 62. minute, kada ga je na terenu zamijenio drugi bh. reprezentativac Amer Gojak (19).

Modri su s ovom pobjedom prišli na minus tri prvoplasiranoj Rijeci, koja ima utakmicu manje.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.