Džeko se jedini upisao u strijelce

Iza bh. reprezentativca je još jedno kolo u matičnim klubovima.

Ne može se reći da je bilo pretjerano uspješno, s obzirom da su postigli svega jedan gol.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Na golu se našao Asmir Begović, koji je odlično branio u pobjedi svog Chelseaja nad Brentfordom u okviru 1/16 dinala FA kupa.

Mjesto na desnom boku ponovo je izborio Avdija Vršajević, koji je bio asistent u remiju Osmanlispora s Genclerbirligijem.

Jedna od dvije pozicije defanzivnog veznog pripala je Mati Jajalu, čiji je Palermo napravio senzaciju i otkinuo bod favorizovanom Napoliju.

Usamljen u napadu je Edin Džeko, autor tog jedinog pogotka, koji nije bio dovoljan njegovoj ekipi za pozitivan rezultat u Genoi.

Ovdje možete pogledati pregled nastupa svih standardnih reprezentativaca.

Golman:

Asmir Begović (Chelsea – Brentford 4:0, Engleska – FA kup) – branio svih 90 minuta,

Odbrana:

Avdija Vršajević (Genclerbirligi – Osmanlispor 1:1, Turska) – igrao do 62. minute + asistencija,

Ognjen Vranješ (Xanthi – AEK 0:0, Grčka) – 90 minuta igre + žuti karton,

Ervin Zukanović (Torino – Atalanta 1:1, Italija) – 90 minuta igre,

Sead Kolašinac (Schalke – Eintracht Frankfurt 0:1, Njemačka) – 90 minuta igre + žuti karton,

Vezni red:

Gojko Cimirot (Panaitolikos – PAOK 0:1, Grčka) – 90 minuta igre,

Mato Jajalo (Napoli – Palermo 1:1, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Senad Lulić (Lazio – Chievo 0:1, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Miralem Pjanić (Sassuolo – Juventus 0:2, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Edin Višća (Istanbul – Bursa 1:0, Turska) – 90 minuta igre,