Radnički Kragujevac, koji sa klupe predvodi Fra Dudić (41), ostvario je petu uzastopnu pobjedu u Superligi Srbije.

Ekipa Radničkog je danas u duelu doigravanja za šampiona Srbije poslije velikog preokreta pobijedila Mladost sa 3:2.

Gosti iz Lučana su poveli u 22. minuti golom Veličkovića, da bi pet minuta kasnije Milošević zabio za 0:2.

Ipak, Radnički je do poravnanja stigao zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vidosavljeviću koji je pogađao u 45. i 60. minuti.

Pobjedu Radničkom donosi Besim Šerbečić (26) golom u 76. minuti.

Šerbečić, koji je na posudbi u Radničkom iz Sarajeva, je odigrao svih 90 minuta na poziciji stopera.

Mehmed Ćosić (26) je igrao do 46. minute za pobjednički tim.

Izabranici Feđe Dudića su trenutno četvrti na tabeli sa 59 bodova i na najboljem su putu da se plasiraju u Europu.

Mladost je na sedmom mjestu sa 43 boda.

Inače, Dudić je ove sezone Radnički predvodio na 28 mečeva. Ostvario je 20 pobjeda, jedan remi te sedam poraza.

Njegov tim naredni susret igra protiv ekipe TSC Bačka koja je trenutno treća na tabeli sa 66 bodova.