Lazio kao gost slavio protiv Intera

Nogometaši Lazija plasirali su se u polufinale Kupa Italije, savladavši u gostima Inter s 1:2.

Poveli su u 20. minuti, kada je pogodio Anderson poslije sjajne asistencije bh. reprezentativca Senada Lulić (31).

Lulić je igrao do 74. minute, kada ga je zamijenio Lukaku, a u nadoknadi prvog dijela igre uspio je zaraditi i javnu opomenu.

Pobjedu i prolaz Lazija potvrdio je Biglia s bijele tačke u 56. minuti, nakon što je prethodno prekršaj za isključenje skrivio Miranda.

Omjer snaga na terenu je poravnat u 76. minuti, kada je Radu zaradio drugi žuti i automatski crveni karton.

Domaći su to iskoristili i u 84. minuti preko Brozovića stigli do pogotka, ali ne i poravnanja u konačnici.

Lazio će u polufinalu igrati s boljim iz duela Cesena – Roma, koji je na rasporedu sutra.