Palermo iznenadio Napoli na San Paolu

U posljednjem susretu 22. kola talijanske Serije A, Palermo je gostovao Napoliju i potpuno neočekivano uspio osvojiti vijedan bod.

Rezultat je glasio 1:1, a prednost gostima već u 6. minuti donio je Nestorovski.

Iako su konstantno napadali i stvarali prilike, domaći su do izjednačenja stigli tek u 66. minuti, kada je pogodio Mertens.

Napoli je potom krenuo na sve ili ništa, ali je Palermo zahvaljujući sjajno raspoloženom Posavecu uspio sačuvati ovaj rezultat.

Čitav meč za gostujući tim odigrao je bh. reprezentativac Mato Jajalo (28), dok je njegov kolega Toni Šunjić (28) dobio priliku umjesto Nestorovskog u 91. minuti, upisavši debi za ovaj sicilijanski klub.

Toj izmjeni je prethodio crveni karton Goldanige minut ranije.

Ovaj meč je ujedno bio debitantski za novog trenera Diega Lopeza, koji je na klupi Palerma naslijedio Eugenija Corinija.

Palermo poslije 22. odigrana kola zauzima pretposljednju 19. poziciju s 11 osvojenih bodova.