Višća, Grahovac i Dumić pogađali, Milićević, Gojak i Bajić asistirali

Bh. reprezentativci iza sebe imaju prilično dobro kolo u matičnim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Jasmin Fejzić je jedini naš golman koji je branio prošlog vikenda i sačuvao je svoju mrežu protiv Karlsruhera.

U odbrani Dumić je postigao novi gol za NEC, dok su Vršajević, Cocalić i Kolašinac odigrali po 90 minuta za svoje ekipe.

Edin Višća i Srđan Grahovac su pogađali za Istanbul, odnosno Rapid, Milićević i Gojak su asistirali za svoje momčadi, a Lulić odigrao 90 minuta za Lazio.

U napadu je Riad Bajić, koji je asistirao za Konyu protiv Karabuka.

Ovdje možete pogledati pregled nastupa svih standardnih reprezentativaca, a ovdje pregled nastupa svih potencijalnih reprezentativaca.

Golman:

Jasmin Fejzić (Karlsruher – Eintracht Braunschweig 0:0, Njemačka) – branio svih 90 minuta,

Srđan Grahovac (Altach – Rapid 3:1, Austrija) – 90 minuta igre + GOL,

Amer Gojak (Hajduk – Dinamo Zagreb 0:1, Hrvatska) – 90 minuta igre + asistencija + žuti karton,

Edin Višća (Istanbul – Trabzonspor 1:0, Turska) – 90 minuta igre + GOL,

Danijel Milićević  (St. Truiden – Gent 3:1, Belgija) – 90 minuta igre + asistencija,

Senad Lulić  (Lazio – Fiorentina 3:1, Italija) – 90 minuta igre,